Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Wyjście do Muzeum Ziemi Braniewskiej

W środę (30 maja) uczniowie z klas gimnazjalnych (II Gim. ZT i III a Gim. ZT) odwiedzili Muzeum Ziemi Braniewskiej.

Dzięki eksponatom zgromadzonym w Muzeum, poznali dzieje miasta i regionu oraz życie mieszkańców. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem oglądali pokoje muzealne oraz zgromadzone w nich przedmioty.Mogli sobie wyobrazić, jak dawniej żyli ludzie, jak mieszkali, jak zmieniało się Braniewo.

Wszyscy wyszli z muzeum pod wielkim wrażeniem i z pewnością jeszcze tam powrócą.

Monika Kołodziejczak, Halina Frączek