Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Wycieczka klasowa do Malborka

Dniu 5 czerwca 2018 roku uczniowie klas: VII SP Zt, III a i III b Pdp uczestniczyli w wycieczce do Malborka.

Celem wycieczki było zwiedzanie zabytkowego Muzeum Zamkowego, rozbudzanie indywidualnych zainteresowań ucznia historią, kulturą i tradycją własnego kraju i regionu, ukazanie uczniom różnych form sztuki, upowszechnianie aktywnych form wypoczynku,  jak również integracja zespołów klasowych.

Zamek w Malborku położony na prawym brzegu Nogatu, wznoszony w kilku etapach od XIII do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. Siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, siedziba władz Prus Królewskich, rezydencja królów Polski , zdewastowany, a następnie rekonstruowany, w 1949 wpisany do rejestru zabytków, w 1994 uznany za pomnik historii  , w 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Od 1961 siedziba Muzeum Zamkowego w Malborku, gromadzi liczne kolekcje militariów, wyroby z bursztynu, ceramikę oraz zabytki archeologiczne, które mieliśmy możliwość oglądać. Nasza uwaga skupiona była także na znajdujących się na obszarze zamku: pałacu mistrza, spichlerzu i młynie. W drodze powrotnej młodzież zjadła pyszny posiłek w wyczekiwanym od początku wycieczki Mc Donald’s.

Wycieczkę zorganizowały panie: Marzenna Boryczka, Barbara Wolak, Krystyna Wierzbicka-Bieniuk.