Aktualności

Wielkanocne życzenia 2019

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. 

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa  

i drugiego człowieka.  

Życzę, aby Święta Wielkanocne  

przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.  

By stały się źródłem wzmacniania ducha.  

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, 

napełni Was pokojem i wiarą,  

niech da siłę w pokonywaniu trudności  

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom, a także wszystkim przyjaciołom ośrodka  najserdeczniejsze życzenia.

 

Dyrektor  Dorota Wiśniewska

Sukcesy naszych tenisistów stołowych Lidzbark 2019

Na X Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w Lidzbarku Warmińskim nasz Ośrodek reprezentowali: Daniel Lisowski, Tomasz Właszyn, Piotr Kajtaniak, Grzegorz Kondratowicz oraz Kamil Kwiatkowski.

 

 

Więcej…

Wycieczka klasowa do Malborka

Dniu 5 czerwca 2018 roku uczniowie klas: VII SP Zt, III a i III b Pdp uczestniczyli w wycieczce do Malborka.

 

 

Celem wycieczki było zwiedzanie zabytkowego Muzeum Zamkowego, rozbudzanie indywidualnych zainteresowań ucznia historią, kulturą i tradycją własnego kraju i regionu, ukazanie uczniom różnych form sztuki, upowszechnianie aktywnych form wypoczynku,  jak również integracja zespołów klasowych.

 

Zamek w Malborku położony na prawym brzegu Nogatu, wznoszony w kilku etapach od XIII do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. Siedziba wielkich mistrzów zakonu krzyżackiego i władz Prus Zakonnych, siedziba władz Prus Królewskich, rezydencja królów Polski , zdewastowany, a następnie rekonstruowany, w 1949 wpisany do rejestru zabytków, w 1994 uznany za pomnik historii  , w 1997 wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Od 1961 siedziba Muzeum Zamkowego w Malborku, gromadzi liczne kolekcje militariów, wyroby z bursztynu, ceramikę oraz zabytki archeologiczne, które mieliśmy możliwość oglądać. Nasza uwaga skupiona była także na znajdujących się na obszarze zamku: pałacu mistrza, spichlerzu i młynie. W drodze powrotnej młodzież zjadła pyszny posiłek w wyczekiwanym od początku wycieczki Mc Donald’s.

 

zobacz  zdjęcia

Wycieczkę zorganizowały panie: Marzenna Boryczka, Barbara Wolak, Krystyna Wierzbicka-Bieniuk.