Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Powiatowa konferencja: „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”

W dniu 25.05.2018 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie została zorganizowana konferencja powiatowa „Kształcenie zawodowe osób niepełnosprawnych intelektualnie”.

Organizatorami były instytucje wspierające rynek edukacyjny oraz rynek pracy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz Wydział Oświaty, Kultury , Sportu i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Braniewie.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem w ramach projektu „Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi” objął Starosta Braniewski pan Leszek Dziąg.

Na konferencji zostały poruszone kwestie kształcenia osób niepełnosprawnych, ich możliwości i szans w dostępie do rynku pracy.

Konferencję rozpoczął pan Roman Michalski następnie uczestników powitał  Starosta Braniewski pan Leszek Dziąg i Wicedyrektor SOSW w Braniewie pan Jarosław Dobrowolski

Z kolei Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Braniewie pani Barbara Dytkowska zapoznała uczestników z dokumentami niezbędnymi do kształcenia osób niepełnosprawnych.

W organizowanej konferencji była również prezentacja Specjalnego Ośrodka  Szkolno-Wychowawczego w Braniewie dotycząca kierunków kształcenia, doświadczeń i dobrych praktyk. W bardzo ciekawy sposób przybliżono uczestnikom możliwości Ośrodka, omówiono poszczególne zajęcia rewalidacyjne, jako formę wsparcia uczniów niepełnosprawnych intelektualnie. Możliwości naszej placówki omówiły pani Justyna Wróblewska-  Trapiszczonek i pani Monika Kowiako.

Następnie  o sytuacji niepełnosprawnych na rynku pracy powiedziała pani D. Michalkiewicz a o formach aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych organizowanych przez OHP pani I. Obłąk.

Podsumowanie konferencji stanowiła możliwość zwiedzenia Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, porozmawiania ze specjalistami  zajmującymi się na co dzień pracą z osobami niepełnosprawnymi oraz wspólna integracja z uczniami i wychowankami Ośrodka.