17 maja bieżącego roku uczennice III klasy Branżowej Szkoły Amelia Morawska i Joanna Tyszko pod kierunkiem Pani Moniki Kowiako przystąpiły do I Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konkursu „ Najsprawniejszy w zawodzie – pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.” zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu indywidualnie IV czynności : wykonywanie czynności porządkowych w jednostkach mieszkalnych. –ścielenie łóżka, uzupełnienie galanterii hotelowej w jednostce mieszkalnej, wypełnienie raportu rzeczy znalezionej, wstawka dla gościa, wyprasowania garderoby-rzeczy gości oraz przesadzenie rośliny.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział szkoły z różnych zakątków województwa. Ze względu na dużą konkurencję, jury miało trudność w wyborze laureatów. Po burzliwych naradach komisja konkursowa wytypowała następujących zwycięzców:
I miejsce – SOSW w Braniewie
II miejsce – SOSW Bartoszyce
III miejsce – SOSW Kętrzyn
Wyróżnienie zdobyły drużyny z Olsztyna i Mrągowa.
Nasi uczniowie zdobyli główna nagrodę Voucher na warsztaty kulinarne ufundowaną przez Bank Żywności w Olsztynie. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów za zorganizowanie tak wspaniałej imprezy.

Monika Kowiako