W środowe południe uczniowie klasy III szkoły podstawowej po raz kolejny odwiedzili czytelnię dla dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Braniewie. Tym razem zajęcia dotyczyły Akademii pana Kleksa, która ciągle zaskakuje. Dzieci wspólnie odkrywały sekrety ekscentrycznego nauczyciela, w tym historie nieznanych przedmiotów zgromadzonych w "rupieciarni", zbierały sny z sennych lusterek, wsłuchiwały się w szum wydobywający się z muszli, dawały "przestrzeń motylom" unoszącym się nad kolorową łąką-chustą, odgadywały zagadki. Z uwagą słuchały znanych wierszy Jana Brzechwy oraz wspólnie recytowały.

co jest prawdą a co fałszemdziałanie plastycznePan Ambroży KleksPrezentacjaszukamy kolorówsłuchamy szumu muszlisłuchamy wierszyw rupieciarnizabawy z chustąłapiemy snyOpowieść o szpaku Mateuszu, który ponoć był księciem stała się inspiracją do wykonania projektów czarodziejskiego guzika, zaginionego i przez niego bezustannie poszukiwanego.
Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Zajęcia wpisują się w realizację projektu czytelniczego ,,W bajecznym świecie książek’’

Marzenna Boryczka