W dniu 1 czerwca uczniowie klasy II Szkoły Branżowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli udział w wycieczce do Elbląga, w czasie której odwiedzili Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze „Denar”.

Stowarzyszenie powstało z pasji do historii regionu oraz w związku z chęcią poszukiwania i gromadzenia pamiątek związanych z Warmią i Mazurami. Na co dzień współpracuje z Klubem Garnizonowym w Elblągu, w którego siedzibie organizuje stałe wystawy. Mogliśmy zobaczyć ostatnio odnalezione eksponaty z okresu I i II wojny światowej, o których opowiedział nam i oprowadził po wystawie prezes Zarządu Stowarzyszenia pan Grzegorz Nowaczyk. Ponadto korzystając z okazji zwiedziliśmy również Izbę Pamięci Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód w Elblągu. Wycieczka bardzo się nam podobała, zachęcamy wszystkich do odwiedzenia i zobaczenia wystawy poświęconej znaleziskom i pamiątkom związanym z historią naszego regionu.

Marzena Bazydło