W bieżącym roku szkolnym świetlica szkolna wraz z uczniami klasy I-II SP oraz wychowawcą klasy P. Agnieszką Tomczyk przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Emocja" mającego na celu rozwijanie kompetencji społeczno-emocjonalnych u dzieci i młodzieży.

Projekt skierowany był do uczniów z terenu całego kraju oraz zagranicznych szkół polonijnych. Program obejmował pięć spotkań;
Pięć razy ruszaliśmy do ;
KRAINY ,, WYOBRAZNI’’,
KRAINY ,, EMPATII’’,
KRAINY ,, KREATYWNOŚCI’’,
KRAINY ,, MOCY SLOW’’,
KRAINY ,,ODWAGI’’.
Za każdym razem skupialiśmy się , na nauczaniu jednej wartości i mieliśmy wiele sposobów na realizację zadania ( były prace plastyczne, zajęcia przy muzyce, zajęcia ruchowe, praca indywidualna i zbiorowa. )
Dzięki tym działaniom wzmocniliśmy umiejętność nawiązywania relacji z innymi, empatię i świadomość własnych emocji.
Za udział w projekcie otrzymaliśmy Międzynarodowy Certyfikat.

Wychowawca świetlicy: K.Wierzbicka-Bieniuk, Agnieszka Tomczyk

empatia2 1empatia2 2empatia2 3