Wokół szkoły przy ulicy Rzemieślniczej pozieleniało. W ramach innowacji pedagogicznej „ Ekologiczni na co dzień” uczniowie klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy w tym tygodniu zakończyli sadzenie roślin, które upiększyły teren wokół szkoły .

Prace szły sprawnie i szybko. To była ciężka, ale przyjemna praca. Dzięki wspólnemu wysiłkowi teren wokół szkoły już cieszy nasze oczy. Teraz trzeba dbać i patrzeć jak pięknie rosną posadzone kwiaty. Powstało miejsce, na którym uczniowie mogą nauczyć się jak dbać o rośliny ozdobne, oraz obserwować fazy rozwojowe roślin. Posadzone rośliny nie tylko upiększą teren wokół szkoły, ale przede wszystkim przyczynią się do ochrony bioróżnorodności naszego środowiska. Była to wspaniała lekcja ekologii. Rośliny posadzone wokół szkoły nie tylko cieszą oko, ale wpłyną korzystnie na jakość powietrza, a tym samym na nasze zdrowie.

Takie zajęcia na podwórzu są wspaniałą lekcją ekologii, a samodzielnie przez uczniów sadzone rośliny zachęcają do dbałości o otoczenie szkoły.

Koordynator: Agnieszka Markowska

wokolo szkoly 1wokolo szkoly 2wokolo szkoly 3wokolo szkoly 4wokolo szkoly 5wokolo szkoly 6wokolo szkoly 7wokolo szkoly 8wokolo szkoly 9