Ogólnopolski Dzień „Śniadanie Daje Moc"

W dniu 7 listopada 2018r w  naszej placówce odbył się  Ogólnopolski Dzień „Śniadanie Daje Moc”.  W zabawie wzięły udział wszystkie klasy I-V szkoły podstawowej, ich rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy.

W pierwszej części spotkania uczniowie zapoznali się z zasadami zdrowego żywienia, potrzebą spożywania śniadań i drugich śniadań a następnie  wspólnie  przy pomocy zaangażowanych rodziców i wychowawców przygotowali różnorodne  posiłki śniadaniowe. Nasi podopieczni mieli przyjemność nie tylko współpracować w grupie,  dzielenia się z innymi ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

W drugiej części dzieci wzięły udział w grach i zabawach edukacyjno- sprawnościowych.  Najpierw zagrały w grę z pytaniami związanymi z 12 zasadami zdrowego żywienia, następnie zjadały  jabłka bez pomocy rąk,  układały warzywne puzzle, przenosiły gotowane jajka na czas a na koniec wykonały piękne postacie z warzyw i owoców. Zabawy przyniosły dużo emocji radości, śmiechu oraz wyłoniły zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni.

Po zakończonej zabawie odbyła się wspólna degustacja przygotowanych śniadań.

Patronat nad dniem „Śniadanie daje moc „objęła Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka, która ufundowała produkty na przygotowanie posiłku śniadaniowego. Nagrody za udział w zabawie  zakupiło Stowarzyszenie Oligare.

Dziękujemy Pani Marzenie Sieniawskiej, Pani  Aleksandrze Orysiak, Pani Beacie Hrycyna  oraz Pani   Beacie Klein za zaangażowanie w przygotowanie  tak udanej imprezy.

Monika Kowiako