Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

„100- okrążeń na 100-lecie odzyskania niepodległości”

W celu uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, wychowankowie grup opiekuńczo-wychowawczych  podjęli zadanie polegające na zorganizowaniu biegów  okolicznościowych  polegających na przebiegnięciu 100 okrążeń wokół budynku naszego Ośrodka.

Na wykonanie  tego przedsięwzięcia dzieci miały 3 tygodnie. W ten sposób realizowały również  jedno z zadań programu "Szkoła Niepodległej".

Biegi odbywały się codziennie, każdy z uczestników mógł dostosować ilość okrążeń oraz tempo biegu do swoich możliwości, a panie Grażyna Kisiel i Małgorzata Krakowska-Turkiewicz skrupulatnie liczyły przebyty dystans.

Zakończenie zabawy odbyło się 13 listopada 2018 r. W celu wyrównania zużytych kalorii, na mecie na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka zakupiona przez Stowarzyszenie Oligare.

Małgorzata Krakowska-Turkiewicz