„100- okrążeń na 100-lecie odzyskania niepodległości”

W celu uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj, wychowankowie grup opiekuńczo-wychowawczych  podjęli zadanie polegające na zorganizowaniu biegów  okolicznościowych  polegających na przebiegnięciu 100 okrążeń wokół budynku naszego Ośrodka.

Na wykonanie  tego przedsięwzięcia dzieci miały 3 tygodnie. W ten sposób realizowały również  jedno z zadań programu "Szkoła Niepodległej".

Biegi odbywały się codziennie, każdy z uczestników mógł dostosować ilość okrążeń oraz tempo biegu do swoich możliwości, a panie Grażyna Kisiel i Małgorzata Krakowska-Turkiewicz skrupulatnie liczyły przebyty dystans.

Zakończenie zabawy odbyło się 13 listopada 2018 r. W celu wyrównania zużytych kalorii, na mecie na każdego uczestnika czekała słodka niespodzianka zakupiona przez Stowarzyszenie Oligare.

Małgorzata Krakowska-Turkiewicz