Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Mleko + Owoce = Super Moce - 2018

W listopadzie uczniowie klas  I – VI Szkoły Podstawowej uczestniczyli w rywalizacji podczas wojewódzkiej imprezy sportowo-edukacyjnej pod hasłem „Mleko + Owoce = Super Moce”.

Spotkanie odbyło się 16.11.2018 r. w obiekcie sportowym należącym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Miłakowie. Organizatorem imprezy był Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie i Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Miłakowie.

Celem imprezy edukacyjnej było:

• Propagowanie zdrowego stylu odżywiania się.
  • Popularyzacja programu: „Program dla szkół”.
  • Promowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego spędzania czasu przez uczniów.

Nasz Ośrodek reprezentowała pięcioosobowa grupa. W konkurencjach wzięli udział:

• Anna Ostapiuk;
  • Marysia Szustak;
  • Sebastian Szczotka
  • Dawid Więcierzewski
  • Wioletta Polit

Każda drużyna brała udział w następujących konkurencjach:

• Piramida super mocy – zadaniem zespołu było zbudowanie jak najwyższej piramidy z dostępnych owoców i warzyw;
  • Zdrowy omnibus – zadanie polegało na rozwiązaniu krzyżówki;
  • Układamy super moc – czyli ułożenie  obrazka z puzzli;
  • Bohater smaku – zadaniem drużyny było rozpoznanie polskich warzyw i owoców po wyglądzie i smaku;
  • Mistrz mocy – wykonanie pracy plastycznej o tematyce owocowo-warzywnej z dostępnych materiałów.
  • Super mocarz - konkurencja wiedzy o produktach „Programu dla szkół”. Drużyna odpowiadała na 2 wylosowane pytania z zakresu zdrowego odżywiania się;
  • Ukryte witaminki -  wykreślenie (odnalezienie) nazw warzyw i owoców w ciągu liter.

Podczas przerwy między konkurencjami na uczestników spotkania czekał zdrowy poczęstunek oraz soki i mleko.

W zawodach wzięło udział 18 drużyn. Nasza szkoła rywalizowała z 17 szkołami ze szkół masowych. Uczniowie uzyskali wysoki wynik - 108 punktów na 112.

NASZEJ DRUŻYNIE SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Alicja Solińska