W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie, harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Roksana Litka, Oliwia Wikowska i Sebastian Szczotka podczas lekcji historii odczytali we wszystkich klasach krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny. Po zapoznaniu z faktami historycznymi, pamięć ofiar hitlerowskiego i stalinowskiego terroru uczczona została minutą ciszy.

Ponadto w dniu 19.09.2022 r. uczniowie klasy VIII SP odwiedzili Bibliotekę Miejską w Braniewie, celem wysłuchania wykładu pt. „Straty kultury polskiej w czasie II wojny światowej”, który wygłosił pan Bartosz Januszewski – pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

Organizator: Marzena Bazydło

rocznica 1rocznica 2rocznica 3rocznica 4rocznica 5rocznica 6rocznica 7rocznica 8rocznica 9rocznica 10rocznica 11