Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Rekrutacja

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Braniewie

Szkoła kształci młodzież w 3-letnim cyklu nauczania na dwóch kierunkach:

*pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
*zbrojarz – betoniarz

Zajęcia praktyczne odbywają się w zakładach pracy. Po zakończeniu nauki uczniowie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Dla uczniów spoza Braniewa placówka oferuje zamieszkanie i wyżywienie dla 80 wychowanków oraz zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze w grupach opiekuńczo – wychowawczych (internat).

INFORMACJE DODATKOWE

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły powinni dostarczyć następujące dokumenty:
1. Podanie o przyjęcie do szkoły z określeniem wybranego zawodu
2. Świadectwo ukończenia gimnazjum
3. Zaświadczenie OKE o zdanym egzaminie
4. Orzeczenie kwalifikacyjne do kształcenia specjalnego.
5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie.

Uczniowie ubiegający się o internat winni dostarczyć następujące dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie do internatu.
We wrześniu należy dostarczyć:
2. Odpis aktu urodzenia.
3. W przypadku sierot lub półsierot – odpisy aktu zgonu rodziców.
4. Zaświadczenie o stałym zameldowaniu.
5. Dowód osobisty – dot.wychowanków pełnoletnich.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – klasa I, II, III

Szkoła ponadgimnazjalna w 3-letnim cyklu nauczania. Zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i z zaburzeniami sprzężonymi.
Uczniowie w ramach zajęć przysposobienia do pracy poznają tajniki pracy ogrodniczej, prowadzenia i szeroko rozumianej obsługi gospodarstwa domowego. Szkoła wszechstronnie przygotowuje młodzież do samodzielnego funkcjonowania w życiu i społeczeństwie.