Aktualności

79. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W naszym Ośrodku harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Patrycja Frankowska, Daniel Lisowski, Magdalena Ptak oraz Kornel Kozłowski, podczas lekcji historii odczytali krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny.

 

Więcej…

Informacja dla rodziców - spotkania

DRODZY  RODZICE !

 

Zapraszamy Państwa na spotkania nauczycieli i terapeutów dotyczące rozwoju, funkcjonowania i postępów edukacyjnych Waszych dzieci.

 

W spotkaniach uczestniczą nauczyciele uczący, terapeuci, pedagog, psycholog, wychowawcy grup oraz świetlicy.

 

W dniach 17.09 – 20.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia.

 

W dniach 24.09 – 27.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych.

 

Więcej…

Dzień Matki

Dnia 23 maja 2014 r. panie Bożena Czerwińska i Sylwia Gniadek zorganizowały integracyjne spotkanie swoich uczniów z mamami, opiekunkami i dyrekcją Ośrodka w ramach obchodów Dnia Matki.
Uczniowie zaprezentowali wzruszające wiersze i piosenki o swoich mamach . Następnie wszyscy spędzili miło czas przy słodkim poczęstunku i wspólnej rozmowie.

Bożena Czerwińska

Mamo, tato baw się z nami...

W dniu 07.06.2014, jak co roku spotkaliśmy się na pikniku integracyjnym „Mamo, tato baw się z nami” zorganizowanym przez nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Braniewie.

Czytaj więcej...

Pedagodzy powiatu braniewskiego na zajęciach hipoterapii w naszym ośrodku

W dniu 13 maja 2014r. odbyło się spotkanie pedagogów szkolnych ze szkół powiatu braniewskiego, na którym zaprezentowano jeden z nowych kierunków rozwoju Ośrodka – HIPOTERAPIĘ.
Hipoterapeuta Katarzyna Wnorowska – Pietrzak przygotowała prezentację multimedialną i wykład nt. Rola hipoterapii w kompleksowej rehabilitacji dziecka. Po prezentacji odbyła się lekcja pokazowa na terenie stadniny braniewskiej MOS-u, gdzie w praktyce zaprezentowano formy hipoterapii i rodzaje ćwiczeń usprawniających na koniu.

Katarzyna Wnorowska-Pietrzak

Wycieczka do Muzeum Przyrody w Olsztynie

W dniu 27 maja 2014 roku została zorganizowana wycieczka dla najbardziej zaangażowanych w działania ekologiczne 40 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum OSW w Braniewie do Muzeum Przyrody w Olsztynie.

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

21 maja 2014 roku uczniowie Gimnazjum: Paulina Lanczewska, Julita Patoka i Piotrek Wolak pod opieką p. Ireny Korwat reprezentowali nasz Ośrodek w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym " Matma ' 14" w Elblągu.

Czytaj więcej...