17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Obchody tego dnia mają na celu podkreślenie znaczenia tych zwierząt w naszym życiu, uwrażliwienie ludzi na ich los i rozbudzenie potrzeby niesienia pomocy. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia czytelniczo-plastyczne poświęcone naszym mruczącym przyjaciołom.

Uczniowie wysłuchali bajki zaprezentowanej w formie teatrzyku kamishibai, poznali „instrukcję obsługi” kota oraz mieli możliwość obejrzenia wystawki pięknych i ciekawych książek z kocimi bohaterami. Oprócz czytania opowieści o kotach i poznawania ciekawostek o tych tajemniczych zwierzakach, dzieci także chętnie podzieliły się historiami o swoich „mruczkach”. Podczas zajęć plastycznych każdy przygotował z włóczki własnego kotka, co sprawiło wszystkim dużo frajdy.
Wszystkim kotom, małym, dużym, szarym, burym lub pstrokatym, w paski, w ciapki oraz w łaty życzymy wszystkiego najmruczastego!
Dziękujemy za zaproszenie

Dorota Żachowska

dzien kota 1dzien kota 2dzien kota 3dzien kota 4dzien kota 5dzien kota 6dzien kota 7dzien kota 8