Właśnie zakończyliśmy realizację projektu „Czytam sobie. Pierwsza klasa!”, mającym zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania i pokazać że czas z książką może być przyjemny, a także aktywny i twórczy. Podczas zajęć bibliotecznych czytaliśmy kolejne książeczki z serii „Czytam sobie” i poruszaliśmy bardzo ważne tematy.

Rozmawialiśmy między innymi o wpływie pozostawionych przez ludzi śmieci na zwierzęta, roli wody w przyrodzie czy naszej odpowiedzialności za domowe zwierzęta. Akcja organizowana była przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem Szkoła Ucząca Się.