Piękne zagospodarowany ogród, z kwitnącymi od wczesnej wiosny do późnej jesieni roślinami to pragnienie wielu z nas.

Klasy PDP oraz Branżowej Szkoły swoją zdobytą wiedzę i umiejętności z ogrodnictwa chętnie wykorzystują i prezentują w praktyce. Piękne rabaty i klomby oraz zadbane tereny zielone to efekty ich prac, które możemy podziwiać poniżej.

29  maja 2020  roku o godzinie 11,00 odbył się  Zdalny Szkolny  Konkurs Języka Angielskiego: „ Wiedza o Walii”.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej oraz klas branżowej szkoły .

Zawodnicy musieli rozwiązać quiz  wiedzy o Walii oraz  uporać się z  testem gramatyczno-leksykalnym. Największym wyzwaniem był dla nich  po raz pierwszy udział w konkursie przy pomocy aplikacji.

Poziom uczestników był bardzo wyrównany czego im serdecznie gratulujemy, szczególne podziękowania kierujemy do  Pani Moniki Kowiako  oraz Pani Justyny Goulart za  przygotowanie Naszych uczniów do konkursu.

W wyniku oceny  prac testowych przez komisję konkursową  wyłoniono zwycięzców:

Klasy Branżowej Szkoły nie próżnują przygotowywane przez nich potrawy i prace porządkowe nabierają tempa . Podczas zdalnych zajęć z podstaw gastronomii przygotowują smaczne, oszczędne i przepiękne potrawy. Nie przejmują się końcem roku szkolnego i chętnie rywalizują o najlepsze, najsmaczniejsze i najpiękniejsze posiłki.

Dzień Mamy to bardzo ważny dzień w roku. Pamiętamy o nim i przede wszystkim pamiętamy o naszych ukochanych mamusiach! Składamy im piękne życzenia, obdarzamy je kolorowymi laurkami, kwiatami i uśmiechami, a można i tak, jak nasi uczniowie… namalować ich portrety.

 

Marzena Sieniawska

 

18 maja przypadała 100 rocznica urodzin Karola Wojtyły. Dla wielu Polaków to szczególna chwila wspomnienia Świętego naszych czasów. Aby uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka , Papieża uczniowie Ze Specjalnego Ośrodka w ramach konkursu przygotowali plakaty Jana Pawła II.

20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ – Światowy Dzień Pszczół.

jest doskonałą okazją do podkreślenia znaczenia pszczół dla środowiska naturalnego, rolnictwa i człowieka. Pszczoły miodne zbierając nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem, jednocześnie zapylają rośliny owadopylne.

Pszczoła miodna wytwarza cenne produkty pszczele tj. miód, wosk, pierzgę, propolis, mleczko i jad pszczeli, które dbają o nasze zdrowie.

W minionym tygodniu tematem przewodnim lekcji w klasie I-III SP A były zwierzęta hodowlane.

Kuba i Patryk odwiedzili wieś bez wychodzenia z domu, a więc wirtualnie. Oglądali filmy edukacyjne i zdjęcia oraz czytali informacje na temat hodowli zwierząt. Natomiast Dominik zwiedził gospodarstwo swojego wujka.

 

Solińska Alicja

 

Dziewczęta z grupy V wiedzą jak wykorzystać nowalijki do przygotowania super przekąsek. Brawo Lena, Angelika, Aneta i Żaneta.

Grażyna Kisiel

 

Bardzo dziękujemy rodzicom dzieci ze wczesnego wspomagania rozwoju za piękną współpracę i za przysyłanie zdjęć swoich pociech podczas pracy w domu.

Monika Kołodziejczyk