Aktualności

Informacja dla nauczycieli SOSW (4/2019)

Informuję, że zebranie Rady Pedagogicznej Ośrodka inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020 odbędzie się dnia 23 sierpnia 2019 roku o godz. 10:00 w świetlicy grupy IV.

Proszę o punktualne i niezawodne przybycie.

                                                                        Dyrekcja Ośrodka

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

 

zobacz  zdjęcia

 

 

 

Sąsiedzkie spotkanie nauczycieli i wychowawców

W dniu 25 października b.r. odbyły się warsztaty studyjne w ramach Wewnątrzszkolnego Doskonalenia Nauczycieli Wychowawców.
Goście z SOSW nr 1 w Elblągu zwiedzali naszą placówkę i obejrzeli film promocyjny „ Jeden dzień z życia Ośrodka”.
Nauczyciele wymienili się swoimi doświadczeniami na temat różnych form pracy z dzieckiem w grupach opiekuńczo – wychowawczych.

Halina Frączek

Otrzęsiny w grupach opiekuńczo-wychowawczych

Dnia 24.10.2013r. odbyły się w grupach opiekuńczo-wychowawczych tradycyjne „otrzęsiny”.
Dla dwunastu nowo przyjętych wychowanków przygotowano do pokonania pięć zabawowych konkurencji m.in.: wyławianie jabłek z wody, bieganie w workach, narysowanie autoportretu.
Pani kierownik Beata Hrycyna po zaliczeniu przeszkód pasowała kandydatów na pełnoprawnych wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych. Otrzęsiny zakończono wspólną zabawą taneczną.

Joanna Strzałkowska

Dzień Edukacji Narodowej 2013 r.

W dniu 11.10.2013 r. w budynku przy ul. Moniuszki odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości odbyło się wręczenie dyplomów dla absolwentów oraz ślubowanie klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Czytaj więcej...

Sprzątanie Świata 2013

W dniu 20.09.2013r. wychowankowie i nauczyciele naszego ośrodka uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata”. Akcja prowadzona jest po raz 20 na terenie całego kraju, tym razem pod hasłem „Odkrywamy Czystą Polskę”.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjny „Poznać, pokochać las”

W okresie od listopada 2012 do czerwca 2013 uczniowie, nauczyciele i pracownicy Nadleśnictwa Zaporowo wykonali szereg prac porządkowych i budowlanych , które pozwoliły odmienić otoczenie przy budynku szkoły przy ul. Rzemieślniczej 4.

Czytaj więcej...