Aktualności

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

 

zobacz  zdjęcia

 

 

 

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Więcej…

Szkolny Dzień Wolontariusza 2018

05.12.2018r. w naszym Ośrodku odbył się   II Szkolny Dzień Wolontariusza. Data wydarzenia nie była przypadkowa. To właśnie tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

 

 

 

 

W naszym ośrodku działa 24 wolontariuszy. Już drugi rok wolontariusze podejmują różnorodne działania ukierunkowane na bezinteresowne pomaganie innym. 

Celem obchodów było  docenienie pracy wolontariuszy angażujących się w różnego rodzaju akcje pomocowe, podziękowanie za ich czas, trud i poświęcenie na rzecz  innych osób. Wolontariusze zebrali się w świetlicy, gdzie omówiono, jakie działania zostały podjęte w zeszłym i  bieżącym roku szkolnym. Została przedstawiona prezentacja multimedialna ukazująca działalność wolontariatu w naszej szkole. Wolontariusze naszego ośrodka w bieżącym roku szkolnym włączyli się w akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci na Kresach , akcję Znicz- pamiętajmy o tych co odeszli,100 dobrych uczynków na 100 lecie niepodległości , „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Przeprowadzili w szkole akcję Góra Grosza.                                                                                                                     

Podczas spotkania pani dyrektor Ośrodka Dorota Wiśniewska podziękowała wszystkim wolontariuszom za otwartość i chęć działania. Zwróciła również uwagę, że w wolontariacie jest ważne nie tylko to, co mamy w głowie, ale również to, co mamy w swoich sercach.  Na zakończenie spotkania wszyscy wolontariusze otrzymali dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu oraz drobne upominki. Dodatkowo z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza podczas godzin wychowawczych wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przedstawili prezentację dotyczącą działalności wolontariatu w naszej szkole.                                          

 

Dla każdego wolontariusza ważne jest, aby czuł się potrzebny, zauważony i doceniony, dlatego Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest ważnym wydarzeniem, a zorganizowane spotkanie dały możliwość integracji wszystkich wolontariuszy, wspólnej zabawy, docenienia i podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że ciepła atmosfera towarzysząca tej uroczystości przełoży się na kolejne akcje i chęć wspólnego działania.                                                                                                 

Drodzy Wolontariusze!                                                                                                            

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barbara Wolak