Nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła Przyjaciół Kopernika”, którego organizatorem jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jednym z wydarzeń, którym chcieliśmy uczcić 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, był szkolny turniej wiedzy. Do rywalizacji stanęły trzy drużyny, które zmierzyły się w pięciu konkurencjach. Organizatorzy przygotowali między innymi rebusy astronomiczne, krzyżówkę oraz pytania testowe. Ostatecznie o wynikach zadecydowała dogrywka. A oto wyniki:

I miejsce:

Milena Więcierzewska (kl. II BS)
Filip Więcierzewski (kl. IV SP)
Sebastian Szczotka (kl. VII SP)

II miejsce:

Róża Ptak (kl. II BS)
Eliza Więcierzewska (kl. IV SP)
Bartosz Przychodzień (kl. VII SP)

III miejsce:

Jakub Niewiadomski (kl. II BS)
Bartosz Czerniak (kl. V SP)
Arkadiusz Majewski (kl. VII SP)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy nie tylko szerokiej wiedzy, ale także kulturalnej rywalizacji!

Dorota Żachowska