Aktualności

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

 

zobacz  zdjęcia

 

 

 

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Więcej…

„Śledztwo katyńskie“ - warsztat edukacyjny

W dniu 12 kwietnia w celu upamiętnienia 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej, w naszym Ośrodku odbyły się warsztaty edukacyjne pt. „Śledztwo katyńskie”, w którym uczestniczyli uczniowie klas VII i VIII SP.

 

 

Na początku warsztatów harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Wioletta Polit, Dawid Więcierzewski,  i Maria Szustak, podczas apelu odczytali krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny. Po zapoznaniu z faktami historycznymi, pamięć ofiar stalinowskiego terroru uczczona została minutą ciszy.

Przygotowany przez Biuro Edukacji Narodowej IPN warsztat edukacyjny „Śledztwo katyńskie”, pozwolił nauczycielom włączyć jego uczestników w detektywistyczne dochodzenie, którego celem było ustalenie tożsamości ofiar Zbrodni Katyńskiej. Warsztaty miały nie tylko przedstawić same okoliczności zbrodni, ale też służyć upamiętnieniu ofiar i zaznajomieniu uczniów ze specyfiką pracy historyków. Celem zajęć było również rozwinięcie umiejętności analizy historycznej, kojarzenia faktów, stawiania hipotez i wyciągania wniosków. W pierwszym etapie śledztwa zadaniem uczestników było opisanie przedmiotów znajdujących się w skrzynce (stopnia wojskowego oraz posiadanych odznaczeń i przedmiotów codziennego użytku), następnie należało  poprawnie ustalić imię i  nazwisko osoby poszukiwanej. Gdy grupa poprawnie ustaliła imię i  nazwisko (personalne dane osoby poszukiwanej), otrzymywała biogram uzupełniając informacje w kwestionariuszu. W ten sposób uczniom udało się poznać życiorysy niektórych z bohaterów.

Zajęcia przeprowadzone w tak atrakcyjny sposób cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

 

zobacz zdjęcia

Organizatorzy: Marzena  Bazydło, Kamila  Wojtas