Informacja dla nauczycieli SOSW (4/2019)

Informuję, że zebranie Rady Pedagogicznej Ośrodka inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020 odbędzie się dnia 23 sierpnia 2019 roku o godz. 10:00 w świetlicy grupy IV.

Proszę o punktualne i niezawodne przybycie.

Dyrekcja Ośrodka

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wycieczka do Elbląga

22 maja 2019 r. uczniowie klasy I, II, III pdp uczestniczyli w wycieczce do Elbląga. Nasz pobyt w mieście rozpoczął się od spotkania z uczniami SOSW nr 1. Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami pojechaliśmy tramwajem na Starówkę.

Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy na  Starym Mieście była Brama Targowa, przy której p. Wioletka opowiedziała nam „ Legendę o Piekarczyku”. Do naszej grupy dołączyli zaciekawieni opowieścią turyści. Niektórzy z nas wdrapali się na szczyt Bramy i podziwiali piękne widoki roztaczające się na panoramę Elbląga. Odważniejsi uczniowie dali się  zakuć w dyby. Następnie przeszliśmy ścieżką kościelną pod Katedrę św. Mikołaja i pomnik papieża Jana Pawła II. Na odpoczynek zatrzymaliśmy się przy fontannie.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił otwarty most na rzece Elbląg i przepływający pod nim statek. Na zakończenie udaliśmy się do Studni smaków, gdzie zaserwowano nam smaczną pizzę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Braniewa.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji międzyszkolnego programu „ Poznaj mnie, moje miasto i okolice”.

Dorota Badowska,                                                                                                               Anna Drozdowska