Zbliża się koniec roku szkolnego, a co za tym idzie, to czas na podsumowania naszych wolontariackich działań prowadzony w ramach realizacji ogólnopolskiego Programu „Zbieram to w szkole – zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.
Celem edukacyjnym Programu jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów.

Celem charytatywnym jest zbiórka środków na prowadzenie dzieł socjalnych i realizację pomocy rozwojowej przez misjonarzy – księży Sercanów, pracujących w Afryce i Azji.
Zgłoszenie Szkoły do ogólnopolskiego programu „Zbieram to w szkole”- zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody” jest włączeniem się w cały system różnego rodzaju zbiórek, które nazywamy "pomocą bez pieniędzy".
Od września nasi uczniowie z wielkim zapałem włączyli się do akcji. Zbieraliśmy: zużyte telefony komórkowe, tablety, baterie, stare srebro, zegarki tarczowe, "dobre monety"- monety z PRL-u, zagraniczne, te które wyszły już z obiegu i obecne polskie monety, plastikowe nakrętki.
Wszystkie zebrane rzeczy zostały już przekazane do siedziby organizatorów projektu. Za zebrane rzeczy szkoła otrzyma punkty , które możemy wymienić na nagrody rzeczowe.
Zebraliśmy:
90 kg zużytych baterii, 47 telefonów komórkowych, 1 tablet, 1 laptop, 5 zegarków tarczowych, 150 g srebra , 28 kg monet, oraz 10 worków platkikowych korków.
Klasy , które zgromadziły największą ilość rzeczy, otrzymają dyplomy i słodkie upominki.
Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom szkoły bardzo dziękujemy za liczne włączenie się do zbiórki i zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Barbara Wolak, Agnieszka Markowska, Krystyna Wierzbicka -Bieniu,
Katarzyna Brewczak, Aleksandra Orysiak

zbieram 1zbieram 2zbieram 3zbieram 4zbieram 5zbieram 6zbieram 7zbieram 8zbieram 9zbieram 10