W roku szkolnym 2022/2023 Ośrodek kolejny raz przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. W tym roku odbyła się XIV edycja programu.

Głównym celem zajęć było wdrażanie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy, na wycieczce i w internecie. Program adresowany był do uczniów klas pierwszego etapu edukacyjnego:
Zajęcia odbywały się w formie zabawy. Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, darmowych i dydaktycznych, malując, a także oglądając filmy edukacyjne przygotowane przez organizatorów programu.
W wyniku podjętych działań nasz Ośrodek otrzymał Certyfikat potwierdzający udział w programie.

Alicja Solińska