Informacja dla nauczycieli SOSW (4/2019)

Informuję, że zebranie Rady Pedagogicznej Ośrodka inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020 odbędzie się dnia 23 sierpnia 2019 roku o godz. 10:00 w świetlicy grupy IV.

Proszę o punktualne i niezawodne przybycie.

Dyrekcja Ośrodka

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Świetlica szkolna przyjazna uczniowi

W tym miesiącu nasza świetlica szkolna po przystąpieniu do Ogólnopolskiego  Konkursu:     „Baw się i ucz!   Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”  i przeprowadzeniu szeregu zajęć o różnorodnej tematyce i otrzymała certyfikat  „Świetlica Szkolna Przyjazna Uczniowi”.

Konkurs organizowany był przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie i trwał  od  15 października 2018 roku do 15 kwietnia 2019 r.

Głównym celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy szkolnej jako miejsca nie tylko do nauki ale również i zabawy. Przystępując do konkursu  przyjęliśmy na siebie realizację 10 zadań- plastycznych, teatralnych, fotograficznych i literackich, a także zobowiązani zostaliśmy do  przeprowadzenia  pogadanek i debat . Wszystkie  zadania musiały zostać udokumentowane i przesłane do komisji konkursowej w formie sprawozdania. Za każde z nich można było uzyskać maksymalnie 10 punktów.

Jury, po analizie i ocenie przesłanych przez nas  materiałów przyznało naszej świetlicy tytuł „ Świetlica szkolna przyjazna uczniowi” wraz z dyplomem honorowym, z czego jesteśmy dumni -otrzymaliśmy wynik na poziomie100%.

Realizowane zadania  konkursowe  integrowały wychowanków świetlicy,   sprzyjały wszechstronnemu rozwojowi  , ujawniały talenty i zdolności, a także  pomogły  rozbudowywać  kreatywność naszych dzieci.

Wszystkim uczestnikom  dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie. Jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, które z pewnością podejmiemy w nowym roku szkolnym.

Wychowawcy świetlicy:  K Wierzbicka-Bieniuk,  I. Korwat