Informacja dla nauczycieli SOSW (4/2019)

Informuję, że zebranie Rady Pedagogicznej Ośrodka inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020 odbędzie się dnia 23 sierpnia 2019 roku o godz. 10:00 w świetlicy grupy IV.

Proszę o punktualne i niezawodne przybycie.

Dyrekcja Ośrodka

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym „Dmuchajki z wyobraźnią”

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie  Logopedycznym  „Dmuchajki z  wyobraźnią” zorganizowanym przez  Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i  Młodzieży  Niepełnosprawnej  w  Dąbrowie  Górniczej.

Celem konkursu było:

-popularyzowanie Europejskiego Dnia Logopedy,

-wykonanie pomocy do ćwiczeń logopedycznych.

Forma  pracy była dowolna, a do  wykonania  dmuchajki  do  ćwiczeń  oddechowych można było wykorzystać dowolny materiał.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych Specjalnych. Dzieci swoje prace przygotowały pod kierunkiem logopedy – Alicji Solińskiej.

Z wielką radością informujemy, że nasz uczeń - Patryk Marczak z II klasy Szkoły Podstawowej ZT  - zajął w tym konkursie I miejsce. Patryk przygotował pracę pt. „4 pory roku”.

Ponadto dmuchajki przygotowali:

- Filip Wiśniewski – I SP ZT

- Jakub Lendzioszek – III SP „a”;

- Konrad Krajewski – III SP „a”.

Zwycięscy oraz chłopcom biorącym udział w ogólnopolskim konkursie logopedycznym serdecznie GRATULUJEMY!

Alicja Solińska