W listopadzie 2023 r. uczniowie klas IV-VIII w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie kolejny raz wzięli aktywny udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023”. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy najpierw wzięli udział w zajęciach edukacyjnych opracowanych na podstawie scenariuszy przygotowanych przez organizatorów, zapoznali się z filmami edukacyjnymi dotyczącymi Powstania Warszawskiego a następnie zgodnie z przesłaniem akcji pokazali, że pamiętają o Powstańcach i są dumni z ich bohaterskiej postawy. 10 uczniów naszej szkoły na portalu „Dumni z Powstańców”, nowym wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim, wpisało osobiste życzenia i podziękowania dla Powstańców.
Akcja wpisała się w patriotyczne działania podejmowane cyklicznie w naszej szkole.

Marzena Bazydło