FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Wycieczka do Fromborka 2019

W dniu 5 czerwca klasa IV i V pod opieką Marzeny Sieniawskiej i Marii Burchart uczestniczyli w wycieczce do Fromborka.

Frombork, to niewielkie miasteczko na Warmii, które posiada tak wiele ciekawych miejsc, że można by nimi obdzielić kilka podobnych miejscowości. My naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od spaceru do Szpitala św. Ducha przy ul. Starej. Tam w przyległym ogrodzie na maleńkich kwaterach ekspozycyjnych, mogliśmy zapoznać się z roślinami zielnymi występującymi zarówno na naszych polach i łąkach jak i pochodzących z obszarów śródziemnomorskich.

Następnie, dzięki życzliwości Pań tam pracujących odwiedziliśmy wystawę w Dziale Historii Medycyny Muzeum Mikołaja Kopernika  „Theatrum anatomicum”. Na ekspozycji szczególnie zadziwiły nas modele anatomiczne z XIX i XX wieku wykonane m.in. z  papieru, gipsu, wosku i tworzyw sztucznych. Zobaczyliśmy również ludzkie czaszki oraz czaszki i szkielety zwierzęce.

Następnie udaliśmy się do Planetarium na seans pt. „Perły ze śmietnika”. Doświadczyliśmy tam niezapomnianych  wrażeń i dowiedzieliśmy się jak powstają gwiazdy.

W drodze do portu nad Zalewem Wiślanym posmakowaliśmy fromborskich lodów. Odwiedziliśmy małą przystań jachtową, która jest przystankiem dla statków pasażerskich żeglujących po Zalewie Wiślanym. Oczywiście nie obyło się bez puszczenia „kaczek” na wodzie i zbierania muszelek. Swoją wycieczkę zakończyliśmy pizzą w restauracji „Pod Wzgórzem”.

Nasza wyprawę uznaliśmy za udaną, ciekawą i pełną wrażeń. Był to dobry sposób na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego i jednocześnie poznawanie najbliższego środowiska.

Na pewno jeszcze tu wrócimy!

Marzena Sieniawska, Maria Burchart