Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym BAJKI – POMAGAJKI, CZYLI O MAGICZNEJ MOCY BAJKOTERAPII.

Głównym założeniem projektu jest czytanie proponowanych przez organizatorów bajek. Podczas ostatnich zajęć dzieci wysłuchały bajki pt. "Lew Drapuś" o rozwiązywaniu konfliktów rówieśniczych.

Projekt opiera się przede wszystkim na bajkoterapii, ale wiąże się także z propagowaniem wśród najmłodszych idei czytelnictwa, w tym głośnego czytania. Tytułowe „Bajki-pomagajki” to niezwykłe historie dotyczące różnych emocji, postaw czy trudności, z którymi dzieci niejednokrotnie się borykają. Nie są one zakończone morałem, ale dzieci mogą utożsamiać się z bohaterami i przeżywać z nimi określone sytuacje. „Bajki-pomagajki” oswajają z emocjami i problemami bohaterów, a co najważniejsze zawierają wiele praktycznych wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie w trudnych chwilach.

Dorota Żachowska

pomagajki 1pomagajki 2pomagajki 3pomagajki 4pomagajki 5pomagajki 6pomagajki 7pomagajki 8pomagajki 9pomagajki 10pomagajki 11pomagajki 12pomagajki 13pomagajki 14