Aktualności

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

 

zobacz  zdjęcia

 

 

 

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Więcej…

Po lekcjach

 

 

Teatrzyk

 

Teatrzyk „Supełek” powstał na bazie sekcji kulturalnej działającej w internacie Ośrodka. Kiedy powstał? Trudno określić. Recytowanie, śpiew czy taniec zawsze przewijały się podczas pracy wychowawczej w naszym Ośrodku.
Opiekunowie teatrzyku „Supełek”, czyli panie Beata Hrycyna, Grażyna Kisiel, Małgorzata Krakowska-Turkiewicz za czas powstania grupy teatralnej uważają rok 1994. Był to rok, w którym został przygotowany i wystawiony nasz pierwszy duży spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Okazją do naszego debiutu było II Wojewódzkie Forum Teatralne Szkolnictwa Specjalnego w Kwidzynie. Pierwsze sukcesy, uznanie w oczach widowni i jury skłoniły nas do dalszej pracy.
Prawdziwym przebojem stało się przedstawienie zatytułowane „Smerfy”. Cieszyło się tak dużą popularnością, że chętnych do wzięcia udziału w tym przedstawieniu było więcej niż ról, w jakich można by je obsadzić! Z tego względu też powstała nowa bożonarodzeniowa wersja spektaklu „Święta u Smerfów”.

ZAJĘCIA TEATRALNE SĄ DLA WSZYSTKICH. Przy organizowaniu występu może wziąć udział każdy, kto w danej chwili chce pomóc! Każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie zajęcie. Potrzebujemy nie tylko aktorów, ale także projektantów strojów, osób przygotowujących dekoracje oraz choreografię. Bez współpracy z nimi przedstawienia w ogóle by nie było!

Pamiętaj! Zajęcia teatralne rozwijają wyobraźnię, pomagają pracować nad pamięcią i spostrzegawczością. Wyrabiają systematyczność, dbałość oraz poczucie wewnętrznej dyscypliny.
Biorąc udział w inscenizacjach, odnosisz sukcesy, poznajesz własną wartość, przezwyciężasz lęki, zdobywasz pewność siebie. Ale nie tylko!
Wyjazdy do innych miast na przeglądy teatralne to możliwość poznawania nowych miejsc, zawierania nowych znajomości i przyjaźni.

Od roku 2000 teatrzyk „Supełek” występuje co roku w:

 • Regionalnym Forum Szkolnictwa Specjalnego w Kwidzynie,
 • Bożonarodzeniowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej w Braniewie,
 • Garnizonowo-Gminnym Przeglądzie Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży w Braniewie,
 • Regionalnych Prezentacjach Artystycznych Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych w Elblągu,
 • Wojewódzkim Przeglądzie Szkół i Ośrodków Specjalnych w Bartoszycach,
 • Spotkaniach Teatralnych Dzieci i Młodzieży w Pieniężnie.

Podziel się z nami swoimi umiejętościami. Z Twoją pomocą teatrzyk będzie rozwijał się znacznie szybciej!

 

 

Harcerstwo

 

15 Grunwaldzka Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku "PROMYK" ma charakter otwarty dla każdego, kto pragnie przyjść na zbiórkę i czynnie uczestniczyć w zaplanowanych przedsięwzięciach. Jej członkowie występują w kompletnym umundurowaniu harcerskim, a jeśli zachodzi taka potrzeba także w turystycznym. Drużyna ma na swoim koncie liczne osiągnięcia i sukcesy. Skutecznie reprezentuje Ośrodek i Powiat Braniewski na Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Giżycku. Organizuje i uczestniczy w rajdach turystyczno – krajoznawczych: „Braniewska Jesień”, „Braniewska Wiosna” oraz w festiwalach piosenki harcerskiej. W czasie wakacji wyjeżdża na Ogólnopolski Harcerski Zlot Grunwaldzki, który odbywa się w rocznicę Bitwy na Polach Grunwaldzkich. W ramach Zlotu Drużyn Nieprzetartego Szlaku uczestniczy w zajęciach "zielonej szkoły" w Harcerskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce k/Chojnic.

 

Sport

 

Sport jest szczególnie ważny dla naszych uczniów.
Dzięki nim i nauczycielom od wuefu nasz ośrodek osiąga wiele sukcesów w różnych dyscyplinach sportowych.

Jakie dyscypliny Tobie oferujemy?

 • biegi uliczne organizowane na terenie naszego miasta
 • turnieje warcabowe
 • tenis stołowy
 • zawody taneczne dla dziewcząt
 • piłkę nożną i to nie tylko dla chłopaków! W tym roku bowiem pierwszy raz wystawiliśmy reprezentację kobiecą na mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w piłce nożnej halowej kobiet w Miłakowie!

Warto brać udział w naszych zajęciach sportowych. Dzięki nim zadbasz o własny rozwój i zdrowie, podniesiesz sprawność organizmu, koordynację ruchową, wytrzymałość i siłę.

Ponadto uczestnicy naszych zajęć nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do realizacji zadań sportowych. Potrafią kształtować nawyki samodzielnego rozwoju fizycznego. Poznają nowe, ciekawe gry rekreacyjne. Przygotowują się do zawodów.

Trzymajmy za nich kciuki!

 

 

 

Koło turystyczne

 

Co oznaczają skróty SKKT i PTTK?

 • SKKT to Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne
 • PTTK to Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, które skupia turystów i krajoznawców z całej Polski.

Nasze Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne nazywa się „Sokół”. Działamy już od 10 grudnia 2008 roku.

Jak mamy cele?

 • rozwijamy zamiłowanie do turystyki i czynnego wypoczynku,
 • organizujemy fantastyczne rajdy, biwaki i zloty turystyczne,
 • bierzemy udział w ciekawych imprezach krajoznawczo-turystycznych organizowanych przez zaprzyjaźnione koła i kluby,
 • poznajemy piękno szlaków turystycznych okolic Braniewa,
 • poznajemy przyrodę, kulturę i historię Warmii i Mazur,
 • kształtujemy prawdziwego turystę

Zostań jednym z nas! Zamień się w prawdziwego turystę i krajoznawcę. Stań się pełnoprawnym członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Opiekunami naszego koła są:

 • Beata Klein
 • Czesław Kozłowski

Zapraszamy!

sokół