Informacja dla nauczycieli SOSW (4/2019)

Informuję, że zebranie Rady Pedagogicznej Ośrodka inaugurujące nowy rok szkolny 2019/2020 odbędzie się dnia 23 sierpnia 2019 roku o godz. 10:00 w świetlicy grupy IV.

Proszę o punktualne i niezawodne przybycie.

Dyrekcja Ośrodka

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Grupy wychowawcze

Grupy opiekuńczo- wychowawcze- czyli Internat

– dostępny dla wszystkich chętnych wychowanków Ośrodka, oferujący dobrze wyposażoną bazę socjalną, koła zainteresowań, całodzienne wyżywienie.

Internat dysponuje 65 miejscami noclegowymi, zapewniając wychowankom całodobową opiekę od poniedziałku do piątku.Internat zapewnia swoim wychowankom należytą opiekę wychowawczą, stwarza warunki do ich właściwego rozwoju psychoruchowego oraz rozwoju zainteresowań poprzez formy zajęć dostosowanych do indywidualnych możliwości i potrzeb wychowanków, takie jak: sportowe, plastyczne, taneczne, kulinarne, teatralne, czytelnicze, komputerowe, ekologiczno- turystyczne, zajęcia w drużynie harcerskiej.

Pobyt wychowanków w internacie jest bezpłatny, rodzice pokrywają jedynie koszt wyżywienia. Dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej istnieje możliwość uzyskania dofinansowania przez miejski lub gminny ośrodek pomocy społecznej.

Uczniowie ubiegający się o internat winni dostarczyć następujące dokumenty:

a)      podanie o przyjęcie do internatu.

b)      we wrześniu należy dostarczyć:

1. Odpis aktu urodzenia.
  2. W przypadku sierot lub półsierot – odpisy aktu zgonu rodziców.
  3. Zaświadczenie o stałym zameldowaniu.
  4. Dowód osobisty – dot.wychowanków pełnoletnich.

Fot. 1-5 Zajęcia w grupach opiekuńczo- wychowawczych

Fot. 6  Zajęcia pozalekcyjne. 15 Grunwaldzka Drużyna Harcerska  Nieprzetartego Szlaku „Promyk”