Aktualności

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

 

zobacz  zdjęcia

 

 

 

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Więcej…

NATURA 2000-spotkanie z leśniczym

W dniu 23 lutego 2016r. wychowanków grup opiekuńczo – wychowawczych odwiedził niezwykły gość – leśniczy p. Antoni Czyż (specjalista ds. ochrony p.poż i edukacji leśnej Nadleśnictwa Zaporowo).

 

 

Przybliżył on dzieciom informacje na temat swojej pracy, zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie.

Leśniczy wyjaśnił jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą, głównie ptaki. Zaznaczył także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie i zwyczaje wybranych gatunków zwierząt. Dyskusja poprzedzona została przygotowaną przez wychowawców grup prezentacją multimedialną na temat lasu, jego budowy i bytujących w nim zwierząt i ptaków.

 

Pan Antoni przekazał nam wiedzę dotyczącą programu sieci i obszarów objętych ochroną przyrody na terytorium Unii Europejskiej NATURA 2000, wskazał nam, gdzie w najbliższej okolicy znajdują się takie obszary i dzięki jakim siedliskom przyrodniczym  i gatunkom uważa się go za cenne i zagrożone w skali całej Europy.

 

Na koniec dowiedzieliśmy się, że w lesie widać już pierwsze oznaki wiosny. Wymieniliśmy się swoimi spostrzeżeniami. Leśniczy obdarował nas specjalnie przygotowaną karmą zimową dla dzikiego ptactwa. Gdyby sroga zima miała zamiar jeszcze powrócić podkarmiamy ptaki  z najbliższego nam parku.

Zajęcia uwieńczone zostały wykonaniem prac plastycznych przez naszych podopiecznych. Tematem było „Zwierzę lub ptak dziko żyjący naszych obszarów leśnych”. Najciekawsze prace wywieszono  w świetlicy ośrodka.

 

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem naszych wychowanków.

 

DZIĘKUJEMY PANIE ANTONI I ZAPRASZAMY CZĘŚCIEJ!!!

 

zobacz  zdjęcia

Katarzyna Wnorowska-Pietrzak