Kolejne zajęcia w ramach projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki” za nami. W drugim module czytamy książkę „Staś Pętelka. Ferie w lesie” i wszystkie zajęcia poświęcone będą tematyce zimowej. W związku z tym podczas ostatniego spotkania rozmawialiśmy na temat tropów zwierząt i śladów ich obecności. Obejrzeliśmy szyszki obgryzione przez wiewiórki i pozostawione przez myszy łupinki orzeszków laskowych. Korzystając z przewodników uczyliśmy się także rozpoznawać poszczególne tropy oraz przygotowaliśmy plakat prezentujący tropy borsuka, dzika, wilka i jelenia.

Dorota Żuchowska