Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Wspaniałą formą, która przybliża uczniom tematykę świąteczną i integruje rodziców, dzieci i nauczycieli są warsztaty wielkanocne. Niestety w tym roku ze względu na panującą pandemię nie mieliśmy możliwości spotkania się na warsztatach wielkanocnych w szkole, dlatego też zaproponowałyśmy rodzicom i dzieciom udział w warsztatach, w formie zdalnej.

Przekazałyśmy kilka propozycji na wykonanie wielkanocnych ozdób. Zachęcałyśmy również do wykonania ozdób według własnych pomysłów. Chodziło głównie o to, aby wielkanocne dekoracje wykonane były wspólnie przez dzieci i rodziców. Nasza propozycja spotkała się z dużym zainteresowaniem co widać na zdjęciach przysłanych przez rodziców i uczniów kl. I zt. sp. oraz kl. III pdp.

Dorota Badowska, Anna Drozdowska

1. Szymon Trusewicz i jego tata podczas wykonywania ozdób wielkanocnychAsia Cieplucha z mamą ozdobiły koszyczek wielkanocnyKonrad Kozłowski ze swoją ozdobą wielkanocnąKonrad Kozłowski z mamą robi ozdobę wielkanocnąMarcin Maćkowiak wykonuje ozdobę wielkanocnąMateusz Cylupa z mamą robi ozdobę wielkanocnąMichał Zieńczuk ze stroikiem wielkanocnymDziecko z palmąSzymon Trusewicz z tatą wykonują ozdoby wielkanocneSzymon Trusewicz z tatą wykonują ozdoby wielkanocne smallXawier Nielipiński z kurczaczkiem wielkanocnymjpgXawier Nielipiński z siostrą wykonuje ozdobę wielkanocnąjpg