7 czerwca uczniowie klas 1-3 wzięli udział w lekcji online prowadzonej z inicjatywy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Akcja skierowana była do najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Najważniejszym celem „Bezpiecznej Szkoły Krokodylka Tirka” jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie na niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ruchu drogowym.

Podczas zajęć nasi uczniowie dowiedzieli się m.in. jak właściwie poruszać się po drodze oraz dlaczego odblaski są potrzebne. Krokodylek pokazał dzieciom, jak postępować z pasami bezpieczeństwa, a także podzielił się dobrymi radami, które powinno się stosować podczas codziennej zabawy.

Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi omawiał przepisy i zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa najmłodszych tj. zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej, identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania. Dodatkowym elementem lekcji online była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Prowadzący zajęcia prezentował m.in. elementy umundurowania oraz wyposażenia inspektora ITD.

Pod kątem tej inicjatywy zostały przygotowane specjalne materiały edukacyjne, które znajdują się na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego w zakładce „Edukacja – materiały edukacyjne”. Część z nich została wykorzystana do przeprowadzenia zajęć bibliotecznych, podczas których uczniowie utrwalali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przygotowali makietę Krodylka Tirka, będącego symbolem akcji.
Mamy nadzieję, że lekcja online na długo zostanie w pamięci naszych uczniów.

Dorota Żachowska

3Krzysztof Grochowski podczas zajęć bibliotecznychUczniowie kl. I III podczas lekcji onlineUczniowie kl. I III podczas oglądania prezentacjiUczniowie kl. I III podczas zajęćUczniowie kl. II III prezentują wykonane przez siebie krokodyleUczniowie klasy II podczas zajęć bibliotecznych