FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Świetlica

Świetlica to miejsce sprzyjające prawidłowemu i wszechstronnemu rozwojowi osobowości dzieci.

Podczas zajęć świetlicowych wychowankowie maja możliwość zaspokajania potrzeb twórczych i rekreacyjnych. Działalność kreatywna pozwala kształtować i rozwijać zainteresowania, wykrywać uzdolnienia u dzieci oraz stwarzać warunki dla ich rozwoju, rozbudzać aktywność społeczną i postawy twórcze, a także umiejętności współżycia i współdziałania w zespole. Działalność kreatywną realizuje się podczas zajęć takich jak: rysowanie, malowanie, śpiew, teatrzyk.

Uczestnicząc w zajęciach świetlicowych o charakterze działalności rekreacyjnej, dziecko kształtuje w sobie nawyki czynnego wypoczynku, uczy się racjonalnie spędzać czas wolny.
Praca świetlicowa tworzy wzory spędzania czasu wolnego dzieci, pozwala wyrabiać gust, uczy obcowania z kulturą na co dzień.

Celem istnienia świetlicy jest stworzenie odpowiednich warunków do odpoczynku i regeneracji sił, rozrywki, wyzwalania pozytywnych emocji, rozwijania indywidualnych zdolności i zainteresowań wychowanków.