FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Rekrutacja

Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Braniewie

Szkoła kształci młodzież w 3-letnim cyklu nauczania na kierunku: pracownik pomocniczy obsługi hotelowej

Zajęcia praktyczne odbywają się w zakładach pracy. Po zakończeniu nauki uczniowie mogą przystąpić do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie. Po pozytywnie zdanym egzaminie z części teorytycznej i praktycznej uczeń otrzymuje dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe wydany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Do dyplomu dołączony jest suplement w języku polskim i angielskim. Państwowy egzamin daje pełne uprawnienia zawodowe.

Dla uczniów spoza Braniewa placówka oferuje zamieszkanie i wyżywienie dla 80 wychowanków oraz zajęcia dydaktyczno – wychowawcze i opiekuńcze w grupach opiekuńczo – wychowawczych (internat).

INFORMACJE DODATKOWE

Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły powinni dostarczyć następujące dokumenty:
1. Podanie o przyjęcie do szkoły z określeniem wybranego zawodu
2. Świadectwo ukończenia gimnazjum / szkoły podstawowej
3. Zaświadczenie OKE o zdanym egzaminie
4. Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
5. Zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie.

Uczniowie ubiegający się o internat winni dostarczyć następujące dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie do internatu.

We wrześniu należy dostarczyć:
2. Odpis aktu urodzenia.
3. W przypadku sierot lub półsierot – odpisy aktu zgonu rodziców.
4. Zaświadczenie o stałym zameldowaniu.
5. Dowód osobisty – dot. wychowanków pełnoletnich.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym – klasa I, II, III

Absolwentów gimnazjum i szkół podstawowych Szkoła kształci w 3-letnim cyklu nauczania. Zapewnia edukację uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i z zaburzeniami sprzężonymi.
Uczniowie w ramach zajęć przysposobienia do pracy poznają tajniki pracy ogrodniczej, prowadzenia i szeroko rozumianej obsługi gospodarstwa domowego. Szkoła wszechstronnie przygotowuje młodzież do samodzielnego funkcjonowania w życiu i społeczeństwie.