Dnia 10 listopada 2023 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku akademii została przypomniana biografia Walentego Barczewskiego niezłomnego żołnierza Odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej, któremu poświęcony jest jeden ze 100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej, posadzony przed naszym Ośrodkiem. Przy pamiątkowej tablicy ku czci Walentego Barczewskiego pani dyrektor Dorota Wiśniewska wraz z uczniami złożyli symboliczną wiązankę kwiatów i zapalili znicz. Została również wystawiona warta honorowa złożona z harcerzy 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”.
Następnie uczniowie przedstawili wzruszającą akademię, w której uwypuklili jak ważna jest dla nich historia oraz pamięć o bohaterach. Uczniowie zaprezentowali bardzo bogaty wachlarz wierszy i pieśni patriotycznych mówiących o umiłowaniu i przywiązaniu do narodu i kraju ojczystego, jego tradycji, kultury oraz walce o wolność i jej utrzymanie.
Pani dyrektor, podziękowała nauczycielom i uczniom za piękny występ i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.
Ponadto tradycyjnie już o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas, J. Golart, J. Celmer

nsn 1nsn 2nsn 3nsn 4nsn 5nsn 6nsn 7nsn 8nsn 9nsn 10nsn 11nsn 12nsn 13nsn 14nsn 15nsn 16nsn 17nsn 18nsn 19nsn 20nsn 21nsn 22