Dnia 10 listopada 2023 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dnia 8 listopada 2019 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku akademii została przypomniana biografia Walentego Barczewskiego niezłomnego żołnierza Odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej, któremu poświęcony jest jeden ze 100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej, posadzony przed naszym Ośrodkiem. Przy pamiątkowej tablicy ku czci Walentego Barczewskiego, zaproszeni goście w osobach Przewodniczącego Rady Powiatu Braniewskiego pana Łukasza Korneluka i Członka Zarządu Powiatu pana Krzysztofa Kowalskiego oraz pani dyrektor Doroty Wiśniewskiej wraz z uczniami, złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

11 listplakat 2023B

W dniu 08 października br. uczniowie naszego Ośrodka ze szkoły podstawowej wraz z nauczycielami uczestniczyli w wyjściu edukacyjnym do kina w Braniewie, na film historyczny pt. „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Akcja filmu rozgrywa się w latach walki o wolną Polskę podczas I wojny światowej. W role głównych bohaterów wcielili się aktorzy: Sebastian Fabijański, Bartosz Gelner, Wiktor Gałgański i Wiktoria Wolańska. Film nam się bardzo podobał, zachęcamy do jego obejrzenia.

Organizatorzy: M. Bazydło, K. Wojtas, J. Goulart

Spośród  214  szkół w naszym kraju nasz Ośrodek realizując przez blisko rok zadania programu zapracował na miano i certyfikat SZKOŁY NIEPODLEGŁEJ.

Celem Programu było:

a. kształtowanie postaw patriotycznych oraz obywatelskich;

b. upowszechnienie wiedzy – lata 1914-1922 w kraju i poza jego granicami;

c. promowanie metody harcerskiej wśród nauczycieli i uczniów;

d. upowszechnianie innowacyjnych metod nauczania i wspieranie nauczycieli w stosowaniu tych metod w praktyce;

e. promowanie mądrego i przemyślanego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych;