W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, odwołujemy konferencję, która miała się odbyć w ramach Światowego Dnia Autyzmu w dniu 2 kwietnia 2020r. O nowym terminie konferencji poinformujemy Państwa.

Opalanko Aleksandra

Drodzy rodzice!

Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r.; poz. 493)

Szanowni Państwo!

Dziękujemy za wszystkie informacje, jakie dostajemy odnośnie pracy zdalnej. Pragniemy uspokoić i Państwa i młodzież w temacie oceniania. Przygotowujemy Aneks do Wewnątrzszkolnego Systemu Oceniania. Chcemy, aby dzieci i Państwo wiedzieli, co będzie w tym trudnym okresie podlegać ocenianiu i na jakich zasadach. Dlatego prosimy
o cierpliwość.

Sprawdzamy i analizujemy czy Ośrodek ma kontakt za pośrednictwem internetu ze wszystkimi uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz czy posiada ich aktualne numery telefonów.  Informujemy uczniów, rodziców o kształceniu na odległość w Ośrodku,
z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

Pracujemy nad opracowaniem informacji dla rodziców o tym:

- jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci. Zachęcamy Państwa do skorzystania z:

Sytuacja czasu kwarantanny, z całą pewnością będzie wymagała realizacji nowych treści podstaw programowych. Postaramy się z całym zespołem przygotować do tego zadania w jak najlepszy sposób.

W tym trudnym okresie istnieje możliwość kontaktu z psychologiem. Informacje o potrzebie kontaktu proszę przesyłać wraz z numerem telefonu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pani Psycholog Justyna Wróblewska – Trapiszczonek jest otwarta na Państwa potrzeby i służy pomocą.

Jest to dla wszystkich nowa i wymagająca sytuacja, ale liczę, że razem z Państwem, Wasze dzieci i nauczyciele pracujący w SOSW wspólnie podołamy trudnościom związanym z czasowym przekształceniem nauczania tradycyjnego na zdalne.

Pozdrawiam i życzę Wszystkim zdrowia Dorota Wiśniewska i Jarosław Dobrowolski

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie informuje, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz za  zgodą Organu Prowadzącego, wydaną na podstawie §18 ust.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. Nr 6, poz. 69 z późn. zm.) zajęcia dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawcze, zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz zajęcia z programu „Za życiem” zostają zawieszone w okresie od 16 marca do 25 marca br.

O wszelkich zmianach i podjętych decyzjach będę Państwa informować na bieżąco.

KV plakat A3 2 INFOM SZPIT