Ogłoszono wyniki konkursu dla nauczycieli i uczniów pt. „Mikołaj Kopernik życie związane z Warmią” realizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu oraz Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej w ramach programu „Być jak Kopernik, czyli siedem kroków do rozwoju”.

W konkursie mogły wziąć udział trzyosobowe drużyny składające się z dwóch uczniów i jednego nauczyciela, których zadaniem było przygotowanie autorskiej pracy „Mikołaj Kopernik - życie związane z Warmią” przedstawiającej postać zgodnie z zasadami konstrukcji i kompozycji posteru.
Poster przygotowany podczas zajęć bibliotecznych przez Izabelę Wejnert, Angelikę Trunk zajął trzecie miejsce!
Cele konkursu:
• uczczenie 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika,
• upowszechnienie wiedzy o życiu Mikołaja Kopernika, jego dorobku naukowym oraz znaczeniem działalności postaci,
• kultywowanie historii lokalnej poprzez promocję postaci znaczącej dla regionu,
• promocja miejsc i zabytków związanych z uczonym,
• kształtowanie umiejętności poszukiwania i selekcji informacji, prezentowania treści o charakterze naukowym za pomocą posteru.

Gratulujemy!

Dorota Żachowska

1.20220621 1556342.Uczennica klasy VIII z dyplomem3.Uczennica ze zdobytą nagrodą i dyplomemkopernik konkurs