Stowarzyszenie Oligare działając w porozumieniu z Dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie, serdecznie zaprasza uczniów i absolwentów szkół podstawowych do naszej placówki. Wiodącym kierunkiem nauczania w Branżowej Szkole I stopnia jest pracownik pomocniczy obsługi hotelowej a drugim pracownik pomocniczy gastronomii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przyszłych pracodawców na terenie ośrodka dla uczniów III klasy Branżowej Szkoły będą organizowane różne kursy zgodnie z predyspozycjami.

Uczniowie będą także mieli możliwość zdobycia prawa jazdy. Koszty kursu po zaliczeniu egzaminu będą zwracane kursantowi.
Dla uczniów szkoły podstawowej Stowarzyszenie przewiduje finansowanie w ramach wyrównywania szans edukacyjnych: kursów nauki pływania z karnetami na basen, kursów tańca, śpiewu i gry na instrumentach muzycznych lub nauki wybranego języka.
Dla uczniów biorących czynny udział w życiu szkoły lub dla najlepszych w nauce i zachowaniu przewidujemy bilety rodzinne na wyjście do kina lub teatru, wyjścia rodzinne do restauracji.
Ponadto dla najlepszych uczniów placówki będą przyznawane stypendia. Zdobycie cennych nagród rzeczowych będzie możliwe dla absolwentów III klasy Branżowej Szkoły.

Monika Kowiako