8 marca to szczególnie miły dzień dla kobiet młodszych i troszkę starszych. W świetlicy także świętowaliśmy , wraz z Samorządem uczniowskim przygotowaliśmy z tej okazji małą niespodziankę dla dziewczynek.

Zorganizowaliśmy liczne konkursy dla dziewcząt oraz konkurs wiedzy dla chłopców na temat zawodów wykonywanych przez kobiety we współczesnym świecie. Na zakończenie chłopcy złożyli koleżankom piękne życzenia, a także zaśpiewali głośne ,, Sto lat’’.

Dnia 12.12.2019r. odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego    W Słuchaniu Ze Zrozumieniem THE BAT KID.

Konkurs składał się z sześciu zadań, w których uczniowie musieli rozpoznać różne dźwięki, aranżować sytuację według usłyszanej  instrukcji, wykonać zadanie związane z tekstem piosenki oraz dopasować usłyszane dialogi do ilustracji. Trzeba przyznać, że zadania konkursu były dla uczestników prawdziwym wyzwaniem!

26.02.2020 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu. Zapoznali się z zasadami funkcjonowania zakładu. Z ciekawością poznawali poszczególne etapy odzyskiwania odpadów, od momentu ich przywiezienia. Wzięli  udział w ciekawych zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej, uczestniczyli w zajęciach warsztatowych, w kilkuosobowych zespołach praktycznie poznali technikę czerpania papieru.

21 lutego 2020 r. uczniowie kl. II a,b i III pdp odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas we Fromborku. Podczas wizyty poznaliśmy specyfikę funkcjonowania placówki. Mieliśmy okazję do poznania pracowni działających w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Wiele radości sprawiło nam spotkanie z naszymi absolwentami.

W miesiącu lutym uczniowie klas I-II szkoły podstawowej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną oddział dla dzieci, gdzie uczestniczyli  w cyklicznych warsztatach pt. ,,Wielkie pranie''.  Literackim przewodnikiem tego  spotkania była  opowieść o rodzinie Szopów Praczy, dla których pranie, sprzątanie to priorytet życia codziennego a dla dzieci,  inspiracja do działań i zabaw. W czasie zajęć  wystąpiło  głośne czytanie, sylabowe układanie, obrazkowe opowiadanie, rytmiczne zapamiętywanie, kolorowe segregowanie oraz plastyczne działanie! Zajęcia przeplatały zabawy ruchowe ze śpiewem.