Dnia 10 listopada 2022 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Braniewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku akademii została przypomniana biografia Walentego Barczewskiego niezłomnego żołnierza Odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej, któremu poświęcony jest jeden ze 100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej, posadzony przed naszym Ośrodkiem. Przy pamiątkowej tablicy ku czci Walentego Barczewskiego pani dyrektor Dorota Wiśniewska wraz z uczniami Wiolettą Polit i Marysią Szustak, złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicz. Została również wystawiona warta honorowa złożona z harcerzy 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk” w składzie: Antoni Reddig i Dawid Czamara.
Następnie uczniowie przedstawili wzruszającą akademię, w której uwypuklili jak ważna jest dla nich historia oraz pamięć o bohaterach. Uczniowie zaprezentowali bardzo bogaty wachlarz wierszy i pieśni patriotycznych mówiących o umiłowaniu i przywiązaniu do narodu i kraju ojczystego, jego tradycji, kultury oraz walce o wolność i jej utrzymanie.
Pani dyrektor, podziękowała nauczycielom i uczniom za piękny występ i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny.

Ponadto tradycyjnie już o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

Organizatorzy: M. Bazydło, A. Orysiak

niepodleglosc 1niepodleglosc 2niepodleglosc 3niepodleglosc 4niepodleglosc 5niepodleglosc 6niepodleglosc 7niepodleglosc 8niepodleglosc 9niepodleglosc 10niepodleglosc 11niepodleglosc 12niepodleglosc 13niepodleglosc 14niepodleglosc 15niepodleglosc 16niepodleglosc 17niepodleglosc 18niepodleglosc 19niepodleglosc 20niepodleglosc 21niepodleglosc 22