Uczniowie uczestniczący w zajęciach świetlicowych tym razem realizowali w ramach projektu zadania z modułu II żółtego, który poświęcony został Azji.
Azja to kontynent fascynujący swą kulturą i tradycjami. Pierwszym etapem naszych działań było poszukanie ciekawostek dotyczących poszczególnych państw azjatyckich.

Wspólnie wykonaliśmy plakaty z zarysem mapy tego kontynentu i przyklejaliśmy na nie najważniejsze miejsca i symbole państw azjatyckich wraz z informacjami o nich. Następnie niczym dawni podróżnicy wybraliśmy się do Chin. Państwo to słynie nie tylko z muru, ale również ze smoków. Chiński rok jest inny niż nasz w Polsce. Podczas obchodów Nowego Roku są wielkie parady z udziałem latawców, ludzi poprzebieranych za smoki. Nasi uczniowie też postanowili poczuć się jak w Chinach i wykonali smoki oraz tradycyjne chińskie kapelusze. Efekty ich pracy można podziwiać w świetlicy szkolnej.

Justyna Celmer, Krystyna Wierzbicka-Bieniuk

kolory 1kolory 2kolory 3kolory 4kolory 5kolory 6kolory 7kolory 8kolory 9kolory 10kolory 11kolory 12kolory 13kolory 14kolory 15kolory 16kolory 17kolory 18kolory 19kolory 20kolory 21kolory 22kolory 23kolory 24kolory 25