W bieżącym roku szkolnym klasa czwarta i piąta przystąpiła do Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci” organizowanego przez panią Jowitę Łechtańską z MiguMig - zabawy z językiem migowym. Został on podzielony jest na cztery moduły, a każdy z nich obejmuje zajęcia z innej dziedziny.

Projekt ma na celu kształcenie rozwoju motorycznego, emocjonalnego, społecznego i intelektualnego. Dodatkowo rozwija kreatywne myślenie oraz koordynację wzrokowo - ruchową. Nauka języka migowego pozytywnie wpływa na empatię dziecka oraz jego świadomość otaczającym światem.Za realizację projektu w naszej placówce odpowiada biblioteka szkolna oraz nauczyciel języka angielskiego – pani Justyna Goulart. Podczas realizacji I modułu, którego ekspertem była pani Dobrosława Horbacz z Paluszkowe Rozśpiewanki, dzieci wysłuchały opowiadania „Kolorowa piłeczka” o emocjach i kolorach. Następnie nauczyły się ich nazw w języku migowym. W celu utrwalenia poznanych wiadomości, wykonały ciekawe eksperymenty oraz pomoce edukacyjne, które posłużą dzieciom do realizacji tematów związanych e emocjami. Z niecierpliwością czekamy na realizację modułu II.

Autor tekstu: Dorota Żachowska