W dniu 20.09.2019 r. wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata” pod hasłem „NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY!"

Uprzątnięto ulice: Rzemieślniczą, Moniuszki, Traugutta oraz okolice szkoły, stadniny koni i szpitala w Braniewie.
Głównym celem akcji jak co roku było uprzątnięcie śmieci i dbałość o estetyczny wygląd naszego miasta a także zwrócenie uwagi i uzmysłowienie wszystkim jak ważnym zagadnieniem we współczesnym świecie jest ochrona środowiska naturalnego.

Cała akcja była koordynowana przez Urząd Miasta w Braniewie, który przekazał worki i rękawiczki do sprzątania. W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym koordynatorem była pani Marzena Bazydło.