Uroczyste obchody 25 lecia 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego odbyły się 27 września na terenie koszar.

Wśród gości, którzy odwiedzili 9 Brygadę w tym dniu byli uczniowie klasy branżowej naszego Ośrodka.

Wojskowi przygotowali wiele atrakcji: uroczysty apel, defiladę, pokazy sprzętu, uzbrojenia i wyszkolenia żołnierzy oraz piknik militarny. Uroczystości rozpoczęła polowa msza św., którą odprawiono na placu apelowym brygady.
Odbyły się prezentacje przygotowane przez współpracujące z żołnierzami z Braniewa, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Jodła” z Kielc, Stowarzyszenie im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, Stowarzyszenie 27 Pułku Ułanów i Stowarzyszenie KS „Gward” z Kwidzyna.
Zaprezentowano również widowisko historyczne pt. „Od śladów podków po ślady gąsienic”.
Uczniowie uczestnicząc w uroczystości wzbogacili swoją wiedzę o historię i tradycje 9 Brygady jak również praktycznie poznali militaria Wojska Polskiego.

Czesław Kozłowski