„Święto Drzewa” jest obchodzone w naszej szkole po raz pierwszy. Uczniowie klas I, II, III, IV, V i VI wiedzą, że należy chronić przyrodę, a szczególnie dbać o drzewa.

Z tej okazji wykonali wraz z nauczycielami Panią Marzeną Sieniawską i Panią Marzenną Boryczka gazetkę pt. „Dzień Drzewa” oraz przygotowali plakaty „Szczęśliwe Drzewa”. Uczestniczyli także w zajęciach edukacyjnych, podczas których dowiedzieli się o roli drzew w ekosystemie i życiu człowieka, poznali warunki konieczne do rozwoju roślin oraz nazwy wybranych drzew i zwierząt.

Zajęcia miały na celu również rozwijanie troski wśród uczniów o stan środowiska, kształcenie odpowiedzialności za niewłaściwe postępowanie wobec przyrody, niszczenie jej oraz propagowanie idei ochrony przyrody.

Autorzy : M. Sieniawska

M.Boryczka