Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze, wspominając bliskich zmarłych i tych którzy zapisali się w naszej pamięci. Są na cmentarzach takie groby, o których nikt nie pamięta, i o które nikt nie zadba.

W ramach Akcji „Szkoła pamięta” wolontariusze i uczniowie wraz z opiekunami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przeprowadzili Akcję „Znicz”.

Naszym celem było uporządkowanie zapomnianych i zaniedbanych grobów na jednym z braniewskich cmentarzy. Podjęliśmy również współpracę z ABK w Braniewie, która zaopatrzyła nas w akcesoria niezbędne do prac porządkowych (worki, rękawice).

W Ośrodku przeprowadzono zbiórkę zniczy. Akcja przyniosła duży odzew wśród uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców.

Przygotowaliśmy również wiązanki i stroiki okolicznościowe.

Zebrane znicze i wiązanki złożono na uporządkowanych, zapomnianych grobach. Złożyliśmy również wiązankę i zapaliliśmy znicze na grobie Ignacego Steć z 14 Drużyny Starszoharcerskiej im. M. Zaruskiego zaginionego tragicznie na Zalewie Wiślanym.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

„Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”.

Koordynatorzy SKW

Barbara Wolak, Agnieszka Markowska,