W naszym Ośrodku już od kilku lat prowadzimy akcję zbiórki zużytych baterii i akumulatorów. Ma ona na celu wyrobienie nawyków selektywnej zbiórki zużytych baterii wśród uczniów i ich rodziców oraz propagowanie postawy odpowiedzialności grupowej za stan środowiska, w którym żyje dane społeczeństwo. Równomiernie ze zbiórką prowadzimy akcje edukacyjne o charakterze proekologicznym zmierzające do ochrony środowiska naturalnego.

W ubiegłych latach Ośrodek wielokrotnie był laureatem konkursów na największą masę zebranych baterii w przeliczeniu na liczbę uczniów. W roku ubiegłym zbiórka miała charakter wolontaryjny, a dzięki naszemu zaangażowaniu Stowarzyszenie „Po Pierwsze Rodzina” otrzymało wsparcie rzeczowe w postaci potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego do organizacji zajęć terapeutycznych.

W roku szkolnym 2019/2020 Ośrodek ponownie przystąpił do V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Edukujemy – Pomagamy”, zorganizowanego dla wszystkich placówek oświatowych na terenie całej Polski przez Organizację Odzysku REBA S.A. w Warszawie. Prosimy wszystkich podopiecznych i ich rodziny do aktywnego włączenia się do akcji.

Koordynator programu SOSW Braniewo

Katarzyna Wnorowska - Pietrzak